úvodní » Pedikúra


Pedikúra Plzeň

Pedikúra je procedura, která se zabývá problémy, péčí a prevenci nohou i chodidel. Pedikúra není jen příjemná a pohodlná, ale je také nutná, neboť jsou naše nohy dennodenně namáhány. Přes den jsou uzavřené mnoho hodin v botách, večer mají tendenci natékat a někoho trápí i dostavující se křeče. V důsledku našich chyb se na chodidlech objevují otlaky, puchýře, suché a rozpraskané paty, dermatomykóza a podobně. Kvůli neustále zátěži si proto naše nohy zaslouží důkladnou péči alespoň jedenkrát v měsíci, která může dopomoct k zahojení puchýřů a mozolů a zklidnění četných otlaků.

Postup procedury

Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Tato koupel trvá přibližně 10 – 20 minut, kdy dojde ke změkčení otoků a mozolů a rovněž uvolní nečistoty z nehtových lůžek. Poté se nohy důkladně osuší a začne se s odstraňováním přebytečné kůže. Pro odstranění se používá ostrá žiletka.

Po odstranění následuje úprava nehtů, tedy jejich zastřižení, pilování, změkčení kůžiček a případné zdobení lakem. Na závěr se nohy vyhladí pemzou a ošetří se speciálním krémem. Proceduru lze poté doplnit příjemnou a uvolňující masaží nohou a jejich nalakováním.

Obvykle tato procedura trvá do 45 – 60 minut.

Pro koho je pedikúra vhodná?

Pedikúra je vhodná stejně jako manikúra pro všechny pohlaví i věkové kategorie. Pedikúru se však nedoporučuje podstupovat, trpíte-li nějakým kožním onemocněním (např. onemocnění plísní, bradavicemi, lupenkou...).

Domácí péče je dobrá, ale v mnoha případech nestačí, proto navštivte náš kosmetický salon a my Vám důkladně ošetříme Vaše nohy, které se poté budou cítit jak znovuzrozené.